بهترین سرورهای بلید در سال 2022

بهترین سرورهای بلید در سال 2022

سازمان‌های بزرگ سرورهای تیغه‌ای را برای میزبانی مجموعه‌های بزرگی از برنامه‌های کاربردی حیاتی که به مقیاس‌بندی و در دسترس بودن متکی هستند، پذیرفته‌اند.

پیوند فناوری ابری و سخت افزار در شبکه های هیبریدی نشان داده است که زیرساخت ارزشمندی برای پشتیبانی مطمئن از این برنامه ها است. با این حال، حتی با معرفی شبکه ابری، سخت افزار شبکه همچنان مقدار زیادی فضا و انرژی مصرف می کند. موازنه بار سازمان ها را قادر می سازد تا به صورت مقرون به صرفه مقیاس کنند و همزمان عملکرد را بهبود بخشند. در ادامه مقاله به معرفی بهترین سرورهای بلید در سال 2022 خواهیم پرداخت.

  • Dell PowerEdge FX2 Chassis
  • HPE ProLiant BL460c
  • Lenovo ThinkSystem SN550
  • Cisco UCS B200 M5
  • Huawei FusionServer E9000
  • Fujitsu Primergy BX400 S1 Cloud
  • NEC Express5800 Blade Enclosure M
  • Dell PowerEdge MX840C
  • HPE Synergy 660
  • SuperMicro SuperBlade

مزایای سرورهای Blade

مزایای سرورهای تیغه ای نتیجه معماری ظریف آنهاست که نیاز آنها را به لوازم ضروری کاهش می دهد. طراحی ماژولار آنها فضای فیزیکی و انرژی مورد نیاز را به حداقل می رساند. تعداد زیادی سرور تیغه ای را می توان در داخل یک محفظه تیغه قرار داد. در حالی که یک قفسه معمولی می تواند تا 42 واحد (42U) را در خود جای دهد، شما می توانید صدها تیغه را در فضای مشابهی قرار دهید.

کمی بیشتر از تخته های مدار نازک، هر سرور تیغه ای را می توان به یک یا چند برنامه کاربردی اختصاص داد. آنها بر روی عنصری مانند توان محاسباتی به هزینه عناصر دیگر تمرکز می کنند. یک معماری معمولی Blade این است که تا حد امکان CPU را در فضای موجود گروه بندی کنیم و فضای کمی برای ذخیره سازی باقی بگذاریم. برخی از سازمان‌ها ممکن است فضای ذخیره‌سازی را به‌طور کلی حذف کنند ولی به هر حال، فضای ذخیره‌سازی معمولاً حجیم است.

یکی دیگر از مزایای معماری Blade این است که زمان نگهداری را کاهش می دهد، زیرا این سرورها می توانند به سرعت به مانند هاردهای Hot-plug در داخل محفظه بلید قرار گرفته و یا از آن خارج شوند. مراکز داده بزرگ، مانند مراکزی که توسط آمازون و گوگل استفاده می شود، با تعداد زیادی سرورهای تیغه ای کار می کنند. افزونگی تضمین می کند که خرابی یک یا چند تیغه تاثیری بر سرویس ندارد. مدیران می‌توانند در طول یک برنامه زمان‌بندی تعیین‌شده برای جایگزینی مواردی که شکست خورده‌اند، حرکت کنند.

نحوه انتخاب سرور Blade

هنگام انتخاب سرور تیغه ای باید عوامل مختلفی را در نظر گرفت که همگی به اهداف تجاری سازمان و معماری موجود بستگی دارد.

ذخیره سازی: اگر سازمانی نیاز به ذخیره مقادیر انبوه داده داشته باشد، سرورهای تیغه ای خاصی برای این کار طراحی شده اند.
قدرت محاسباتی: برخی از سرورهای تیغه ای، از سوی دیگر، ذخیره سازی را فدای قدرت محاسباتی و مقیاس پذیری می کنند.
امنیت: اگر امنیت یک نگرانی اصلی است، تولیدکنندگانی وجود دارند که امنیت سرور را بیشتر از رقبای خود مورد توجه قرار داده اند.
زیرساخت موجود: اگر شبکه شما قبلاً از فناوری های سرور Blade، Dell و HPE استفاده کرده اید، احتمالاً می خواهید برای یکپارچگی بهتر در همین خانواده ها بمانید.

بهترین سرورهای Blade

این روزها، ادغام تولیدکنندگان گزینه های موجود را کاهش داده است. سایر فروشندگان حتی از بازار خارج شده اند و فضایی را برای HPE و Dell برای تسلط بر بازار باقی می گذارند. با این حال، ما فقط دو تیغه را از آن دو تولیدکننده قدرتمند را در نظر گرفته‌ایم.

شاسی Dell PowerEdge FX2

شاسی FX2 تراکم و کارایی تیغه ها را با سادگی و هزینه سیستم های مبتنی بر قفسه ترکیب می کند. به لطف توانایی آن در مقیاس سریع، این یک گزینه محبوب برای سرور فارم های بزرگی است که تیغه های محاسباتی را می خواهند. Dell PowerEdge FX 2 به شکل رکمونت 2U عرضه می شود که می توان آن را برای نگهداری 4 تیغه سرور نیمه عرض، 8 تیغه سرور با عرض یک چهارم یا 2 تیغه سرور تمام عرض پیکربندی کرد.

این نیز یک گزینه عالی برای کاهش زمان خرابی است. از آنجایی که بسیاری از تیغه ها را می توان در کنار هم قرار داد، آنها می توانند بدون ضربه به تیغه های دیگر بروند. این یک گزینه خوب برای هر کسی است که می‌خواهد زیرساخت تیغه ای سطح ورودی داشته باشد. اما فاقد قدرت ذخیره سازی و محاسباتی بسیار بالایی می باشد.

سرور بلید HPE ProLiant BL460

سرور بلید اچ پی HPE ProLiant BL460c Gen10 برای طیف گسترده ای از گزینه های پیکربندی و استقرار طراحی شده است. تیغه های مستقل گران ترین گزینه نیستند، اما به دلیل قیمت محفظه BLc7000، قیمت آن به سرعت افزایش می یابد. تیغه آن در رتبه بندی بررسی کاربران دقیقاً پشت سر سیسکو قرار گرفت، اما از نظر گزینه های ذخیره سازی و تعداد هسته هایی که می تواند پشتیبانی کند، سیسکو را شکست می دهد. سرور ProLiant BL460c می تواند تا 26 هسته، 12 گیگابایت SAS داخلی و 2.0 ترابایت حافظه HPE DDR4 SmartMemory را افزایش دهد.

HPE همچنین امنیت را با ProLiant BL460c مورد توجه قرار داده است. سیستم عامل اصلی مستقیماً به معماری متصل می شود و میلیون ها خط کد میان افزار را قبل از بوت شدن سیستم عامل سرور اجرا می کند. همچنین بازیابی ایمن را ارائه می دهد، بنابراین سیستم عامل را می توان پس از شناسایی کد در معرض خطر به وضعیت خوبی بازیابی کرد.

این یک انتخاب خوب برای SMB ها و به عنوان یک سرور تجاری عمومی و سطح ابتدایی است.

برای آگاهی بیشتر در خصوص سرورهای مناسب شبکه های ابری به مقاله سرورهای HPE مناسب برای محیط های ابری مراجعه نمایید.

سرور Lenovo ThinkSystem SN550

Lenovo ThinkSystem SN550 بخشی از پلتفرم ارکستراسیون Lenovo Flex System است که ادعا می‌کند می‌تواند برنامه‌هایی را با تراکم تا 80 درصد بهتر از استقرار رک‌های استاندارد اجرا کند. این سرورهای تیغه ای انعطاف پذیر برای شبکه های ابری، مجازی سازی سرور، پایگاه داده و زیرساخت دسکتاپ مجازی بهینه شده اند. آنها بیشتر از رقبا را در مقیاس پذیری شکست دادند و تا 28 هسته در هر CPU را پشتیبانی کردند.

Lenovo خط ThinkSystem را از IBM در سال 2015 خریداری کرد. برای آن دسته از مشاغلی که زیرساخت IBM/Lenovo در حال حاضر وجود دارد، سرور SN550 احتمالاً انتخاب خوبی خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر در مورد

سرور Cisco UCS B200 M5

تیغه‌های Cisco UCS B200 M5 از تیغه‌های HPE BladeSystem و Dell PowerEdge توسط کاربران رتبه‌بندی می‌شوند و فقط اندکی از HPE Synergy در رده‌بندی بالاتر هستند. تیغه های UCS یک انتخاب هوشمندانه برای کسانی است که قبلاً در سیسکو کار می کنند. آنها همچنین گزینه خوبی برای کسانی هستند که به جای ذخیره سازی داده ها، بیشتر بر روی شبکه و محاسبات متمرکز هستند.

اما برای کسانی که به شدت روی سیستم‌های HPE یا Dell سرمایه‌گذاری می‌کنند، گزینه‌های ذخیره‌سازی ارائه شده توسط Cisco ممکن است چندان جامع نباشند. اگر می‌خواهید از سرورهای تیغه‌ ای UCS Cisco استفاده کنید، سپس به سیستم یکپارچه محاسباتی آن دسترسی پیدا کنید، زیرا تمام جنبه‌های محاسباتی، شبکه‌سازی و ذخیره‌سازی را در سرتاسر سازمان به هم متصل می‌کند.

Huawei FusionServer E9000

سرور تیغه ای معماری همگرا Huawei FusionServer E9000 یک تیغه چهار سوکتی است که در مقابل Dell PowerEdge MX480C و HPE Synergy 660 در آن دسته بالا قرار می گیرد. زیرساخت آن برای همگرایی محاسبات، ذخیره سازی، شبکه و مدیریت طراحی شده است.

از نظر قیمت به راحتی هر دو رقبای برتر خود را شکست می دهد، اما از نظر تعداد حافظه و هسته های پردازنده از آنها ضعیف تر است. با این حال، برای کسانی که قبلاً سرمایه گذاری زیادی روی Dell یا HPE انجام نداده اند، ممکن است این مورد را امتحان کنند.

Fujitsu Primergy BX400 S1

تیغه Fujitsu Primergy BX400 S1 را می توان یک مرکز داده روی هسته ها در نظر گرفت. می توان آن را با محفظه c3000 و با سرور HPE Proliant BL460c مقایسه نمود. هر دو دارای قیمت گذاری مشابهی هستند ولی HPE در رتبه بندی کاربران جلوتر است. اما تیغه Primergy بر اساس تعداد هسته های پردازنده به HPE برتری دارد.

این سرور تیغه ای دو سوکتی احتمالاً برای SMB ها و پروژه های کوچکتر در سازمان های متوسط ​​که به حجم کاری زیرساخت وب و HPC رسیدگی می کنند، بهترین است.

محفظه تیغه NEC Express5800 M

NEC Express5800 Blade Enclosure M یکی از ارزان‌ترین سرورهای تیغه‌ای در این لیست است که یکی از گزینه های خوب برای SMB‌هایی که به دنبال کاهش ردپای محاسباتی خود یا ارتقای زیرساخت سرور قدیمی هستند می باشند. همچنین برای راه‌اندازی و اتصال آسان پیکربندی از طریق ماژول مدیریت آن ساخته شده است، و دوباره آن را برای سازمان‌هایی با تخصص کمتر سرور مناسب می‌سازد.

گزینه های مدیریت، شبکه و ذخیره سازی آن برای پشتیبانی از نیازهای شرکت های بزرگ کافی نیست. برای کسانی که قبلاً در معماری‌های IBM/Lenovo، HPE، Dell یا Cisco سرمایه‌گذاری کرده‌اند، افزودن برند دیگری ممکن است یک خطر ناخواسته باشد.

سرور Dell PowerEdge MX840C

نظرات کاربران Dell PowerEdge MX840C را کمی عقب تر از تیغه های HPE و Cisco قرار می دهد. با این حال، این تیغه در انتهای بالاتر مجموعه تیغه های Dell قرار دارد و تنها رقیب واقعی آن در این راهنما، تیغه HPE Synergy است.

Dell PowerEdge MX840C به دلیل داشتن ضریب فرم دوبرابر عرض، در صدر نمودارهای حافظه، محاسبات و فضای ذخیره سازی قرار دارد. ممکن است از بسیاری از تیغه های دیگر گران تر باشد، اما بسیار ارزان تر از مدل Synergy است. ایده آل برای کاربردهای با کارایی بالا که در آن تراکم بالا یک نیاز اصلی نیست.

پوشش عمیق ما در مورد Dell PowerEdge MX840C را بخوانید

سرور تیغه ای HPE Synergy 660

بلید سرور HPE Synergy 660 یکی از سه تیغه موجود در این مقاله است که می تواند میزبان چهار پردازنده Xeon Scalable باشد. این سرور از نظر ویژگی های سازمانی و قیمت بسیار فوق العاده است. هیچ سرور تیغه ای دیگری در این مقاله به قابلیت های این مدل با کارایی بالا نزدیک نمی شود.

با بهره وری و کنترل سرور تیغه ای HPE Synergy 660، تیم ها می توانند به سرعت منابع IT را برای هر حجم کاری از طریق یک رابط واحد مستقر کنند. زیرساخت‌های قابل ترکیب آن مجموعه‌ای سیال از منابع فیزیکی و مجازی را فراهم می‌کند که می‌تواند برای رفع نیازهای تقریباً هر برنامه‌ای پیکربندی شود. این بهترین انتخاب ما برای حجم کاری سخت در یک محیط سازمانی است.

SuperMicro SuperBlade

اگر به دنبال راهکاری ارزان برای استفاده از تیغه‌های Xeon چهار سوکتی هستید، SuperMicro SuperBlade گزینه مناسبی است. آنها را در شکل بسیار کوچکتری نسبت به رقبای Dell و HPE خود ارائه می دهد.

با این حال، SuperBlade فاقد قابلیت های مدیریتی و کلاس سازمانی ارائه شده توسط این غول های بلید است. سازمان هایی با بودجه محدود و SMB ها باید این گزینه را در لیست خود برای تیغه های محاسباتی فشرده با هزینه معقول قرار دهند.

ساخت سیستم سرور Blade شما

در حالی که اکثر گزینه های سرور Blade با خرید تیغه ها و ماژول های بیشتر مقیاس پذیر هستند، ولی احتمال قفل شدن تکنولوژی توسط تولیدکننده زیاد است. به این مفهوم که در حالی که مجرای کلی تیغه ها مشابه یکدیگر است، اکثر ماژول ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور خاص فقط با شاسی از همان تولیدکننده کار کنند. بنابراین ابتدا در خرید راهکار بلید خود دقت نمایید سپس برنامه ریزی لازم برای تغییرات در ساختار سرورهای بلید خود را انجام دهید. برای دریافت مشاوره تخصصی و خرید تجهیزات بلید سرور می توانید با سرور اچ پی به شماره ۸۸۸۸۴۲۶۸ تماس بگیرید.

ProductMax processorsMax CoresMax RAMForm FactorStarting PriceKey Differentiator
Dell PowerEdge FX24 Intel Xeon E5-460036512 GBQuarter width, half-width, or full-width$975Scalable introductory option for large server farms
Dell PowerEdge MX840C2 Intel Xeon Scalable CPUs1129 TBDouble width$8,459High end, high performance
HPE ProLiant BL460c2 Xeon Scalable522 TBHalf height$12,212Good for SMBs
HPE Synergy 6604 Xeon Scalable966 TBFull height$9,065Top of the line performance
Lenovo ThinkSystem SN5502 Xeon Scalable563 TBFull width$6,752Natural fit for IBM environments
Cisco UCS B200 M52 Xeon Scalable563 TBHalf width$8,725Excellent for Cisco networks
Huawei FusionServer E90002 Xeon Scalable561.5 TBHalf width$2,484Good performance at a reasonable price
SuperMicro SuperBlade4 Xeon Scalable11212 TBHalf height$775Budget price, 4-socket Xeon
Fujitsu Primergy BX25602 Xeon E5-2600882 TbHalf height$3,570Good for Web infrastructure workloads
NEC SigmaBlade M2 Xeon 5500 series8128 GBFull width$1,000Low cost, scalable

پیام بگذارید