پیکربندی RAID 1 در سرور اچ پی HP ProLiant gen9

HPE Smart Storage Administrator ابزاری است که امکان پیکربندی و مدیریت سریع کنترلرهای ذخیره سازی در سرورهای HPE Proliant را فراهم می کند. HPE SSA یک رابط رابط کاربری گرافیکی ساده، بصری و آسان برای ایجاد، اصلاح و پاک کردن سریع آرایه های ذخیره سازی بر اساس درایوهای فیزیکی نصب شده در سرور ارائه می دهد. HPE SSA جایگزین HPE Array Configuration Utility (ACU) می شود و طراحی به روز شده ای برای سرورهای HPE ProLiant دارد که تجربه ذخیره سازی را افزایش می دهد.

در این آموزش کوتاه یکی از ساده ترین آرایه های ذخیره سازی را ایجاد می کنیم که RAID 1 بر اساس دو درایو فیزیکی است. RAID 1 (Mirroring) با نوشتن همزمان داده‌ها روی همه درایوهای فیزیکی، همانندسازی را روی همه درایوهای فیزیکی فراهم می‌کند، درایوهای N-1 را به ما تحمل خطا می‌دهد که N تعدادی از درایوهای فیزیکی استفاده شده است.

روند راه اندازی RAID 1 در سرور HPE Proliant Gen9 با استفاده از HPE Smart Storage Administrator بسیار ساده است:

1. راه اندازی مجدد یا روشن کردن سرور

سرور را از طریق کنسول راه دور iLO (Integrated Lights Out) یا از پنل جلویی سرور راه اندازی مجدد یا روشن کنید.

توجه: تمام اسکرین شات های زیر از کنسول راه دور iLO گرفته شده است که من از آن برای ارتباط از راه دور با سرور HPE Proliant Gen9 استفاده می کنم.

2. Intelligent Provisioning را راه اندازی کنید

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای دسترسی به HPE SSA از طریق منوی تامین هوشمند HPE. در مرحله POST سیستم، F10 را فشار دهید تا Intelligent Provisioning راه اندازی شود:

3. به مدیریت حافظه هوشمند HPE دسترسی پیدا کنید

در منوی HPE Intelligent Provisioning، HPE Smart Storage Administrator را انتخاب کنید – شما فقط 15 ثانیه فرصت دارید، بنابراین سعی کنید سریع عمل کنید، در غیر این صورت به گزینه پیش فرض هدایت خواهید شد:

تصویر زیر صفحه اصلی رابط کاربری گرافیکی HPE Smart Storage Administrator را نشان می دهد:

توجه: من در اینجا از کنترلر P440 استفاده می کنم، سرورهای دیگر ممکن است به کنترلرهای مختلفی مانند B140 مجهز باشند، اما از آنجایی که همه آنها توسط HPE SSA مدیریت می شوند، روند پیکربندی آرایه باید برای هر کنترل کننده یکسان باشد.

4. آرایه ذخیره سازی RAID 1 را در HPE SSA ایجاد کنید

در صفحه اصلی HPE SSA روی کنترلر آرایه کلیک کنید:

در منوی Smart Array Actions گزینه Configure را انتخاب کنید:

روی دکمه Create Array کلیک کنید:

از آنجایی که من فقط دو درایو فیزیکی روی سرور نصب کرده ام که حداقل مورد نیاز برای پیکربندی RAID 1 است، باید تمام دیسک های موجود را برای ایجاد آرایه RAID 1 انتخاب کنم:

در بخش سطح RAID اطمینان حاصل کنید که RAID 1 انتخاب شده است، می توانید پارامترهای باقی مانده را در مقادیر پیش فرض خود بگذارید:

نمای کلی پارامترها:

strip size: جانشین پارامتر stripe size، نشان دهنده مقدار داده ای است که روی هر درایو فیزیکی نوشته می شود. اندازه نوار کامل به اندازه ترکیبی همه نوارها در تمام درایوهای فیزیکی، به استثنای درایوهای فقط برابری اشاره دارد.
caching: با نوشتن داده ها در حافظه نهان، به جای مستقیماً روی درایوهای منطقی، عملکرد را بهبود می بخشد
size: اندازه درایو منطقی را مشخص می کند
Sectors/Track: این گزینه تعداد سکتورهایی را که هر تراک را تشکیل می دهند مشخص می کند، مقدار 32 MaxBoot را غیرفعال می کند، 63 آن را فعال می کند (این کار باعث کاهش عملکرد حجم منطقی می شود)

برای ایجاد آرایه RAID 1 روی دکمه Create Logical Drive کلیک کنید.

صفحه خلاصه را بررسی کنید تا آرایه جدید ایجاد شده را تأیید کنید و روی دکمه Finish کلیک کنید:

آرایه جدید اکنون باید در سمت چپ پنجره اصلی HPE SSA ظاهر شود:

5. از HPE Smart Storage Administrator خارج شوید

بر روی دکمه X کلیک کنید تا از برنامه خارج شوید، به صفحه تامین هوشمند هدایت می شوید. در صفحه Intelligent Provisioning روی دکمه پاور در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید تا سرور راه اندازی مجدد شود:

 

جهت خرید سرور اچ پی با کارشناسان سرور اچ پی با شماره 88884268 تماس بگیرید.

پیام بگذارید