معرفی سرورهای نسل جدید HPE برای بازار هیبریدی

معرفی سرورهای نسل جدید HPE برای بازار هیبریدی

شرکت هیولت پاکارد (HPE) چند محصول و خدمات جدید را به عنوان بخشی از آنچه که سبد محاسباتی نسل بعدی خود می نامد منتشر کرد. معرفی سرورهای نسل جدید HPE برای بازار هیبریدی بخشی از این برنامه بوده است.

طبق گفته این شرکت ماه گذشته، HPE به افزایش سهم بازار خود از طریق تجربه عملیات ابری که برای تقویت محیط های هیبریدی و تحول دیجیتال از طریق HPE GreenLake برای Compute Ops Management و سرورهای HPE ProLiant Gen11 طراحی شده است، توجه دارد.

سرورهای اچ پی ای ProLiant Gen11

خط تولید سرورهای ProLiant برای دهه ها پایه اصلی شرکت HPE بوده است.

مدل های نسل یازدهم آنها موسوم به Gen11 برای پشتیبانی از حجم‌های کاری سخت، مانند هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشین (ML)، رندرینگ، تجزیه و تحلیل، برنامه‌های کاربردی ابری، برنامه‌های کاربردی گرافیکی فشرده، زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ (VDI) و مجازی‌سازی طراحی شده‌اند.

بنابراین، سرورهای ProLiant برای ارائه عملکرد بالا در معماری‌های مختلف، از جمله پردازنده‌های نسل چهارم AMD EPYC، پردازنده‌های نسل چهارم Intel Xeon Scalable، و پردازنده‌های Ampere Altra و Ampere Altra Max Cloud Native بهینه شده‌اند.

در نتیجه، در مقایسه با سرورهای نسل دهم ProLiant Gen10، دو برابر پهنای باند ورودی خروجی، 50 درصد هسته بیشتر در هر CPU و 33 درصد تراکم پردازنده گرافیکی با کارایی بالا در هر سرور را پشتیبانی می کنند.

این سرورها شامل قابلیتهای امنیتی از لایه edge گرفته تا لایه ابری هستند که در سطح سیلیکون از طریق HPE Silicon Root of Trust برای محافظت از کد میان‌افزار در برابر بدافزارها و باج‌افزارها با استفاده از اثر انگشت دیجیتال منحصر به فرد برای هر سرور ایجاد شده‌اند. چندین ویژگی امنیتی دیگر نیز اضافه شده است.

نرم افزار مدیریت سرور راه دور HPE Integrated Lights-Out (iLO6) به مدیران IT امکان پیکربندی، نظارت و به روز رسانی ایمن سرورهای HPE را می دهد. یک ویژگی جدید احراز هویت از پروتکل منبع باز امنیتی و مدل داده (SPDM) استفاده می کند. گواهی‌های پلتفرم و شناسه دستگاه امن (iDevID) به‌طور پیش‌فرض به عنوان راهی برای جلوگیری از تغییرات در دسترسی به هویت سرور گنجانده شده‌اند. ماژول پلتفرم مورد اعتماد (TPM) با تأیید وضعیت راه‌اندازی ایمن و سیستم، لایه‌ای از احراز هویت را فراهم می‌کند. HPE Trusted Supply Chain به سرورهایی گواهی می دهد که در طول فرآیند تولید از حفاظت داده ها محافظت می کنند.

HPE GreenLake برای مدیریت عملیات محاسباتی

هدف HPE GreenLake برای مدیریت عملیات محاسباتی ساده‌سازی مدیریت و ارائه یک تجربه عملیات ابری خودکار است.

در سرورهای HPE ProLiant، اشتراک HPE GreenLake برای Compute Ops Management یک کنسول مدیریتی بومی ابری را برای خودکارسازی ایمن فرآیند دسترسی، نظارت و مدیریت سرورها، صرف نظر از جایی که آنها هستند، فراهم می‌کند. همچنین می‌توان از آن برای نصب هزاران دستگاه و ارائه به‌روزرسانی‌های سریع‌تر میان‌افزار سرور استفاده کرد.

HPE GreenLake برای مدیریت عملیات محاسباتی شامل گزارش ردپای کربن در مورد معیارهای انتشار و مصرف انرژی است که از سرور فردی تا محیط‌های محاسباتی کامل را شامل می‌شود. پاورهای عمومی سرورهای اچ پی پرولیانت شامل مدلهای پاور سرور اچ پی 460W و 500W و 750W و 800W و 1200W هستند.

نزدیکتر به لایه Edge

نیل مک‌دونالد، یکی از مدیران شرکت HPE می‌گوید: بنیاد هر استراتژی ترکیبی محاسبات است.

HPE Compute کسب‌وکارها را به لبه‌ها نزدیک‌تر می‌کند، جایی که داده‌ها ایجاد می‌شوند، تجربیات ابری جدید ارائه می‌شوند و امنیت یکپارچه است.

شرکت HPE همچنان به ارائه انعطاف‌پذیری به مشتریان و شرکای خود با ProLiant، از جمله گزینه‌های مختلف پردازنده برای رفع نیازهای مختلف نرم‌افزار ادامه می‌دهد.

فعالیتهای اخیر شرکت HPE

تابستان امسال، HPE یکی از اولین ارائه دهندگان سرورهای سطح یک بود که محاسبات را با سیلیکون بومی ابری بهینه‌سازی شده با استفاده از پردازنده‌های Ampere Altra و Ampere Altra Max Cloud Native ارائه کرد.

HPE همچنین پلتفرم HPE GreenLake را به‌عنوان یک سرویس در تمام سال 2022 به شدت تبلیغ کرده است. این پلتفرم به مشتریان امکان می‌دهد تا سرور و سایر زیرساخت‌های HPE خود را به عنوان یک سرویس به عنوان راهی برای آزاد کردن منابع داخلی IT اداره، مدیریت و به‌روزرسانی کنند. این پلتفرم شامل بیش از 70 سرویس ابری است که می توانند در محل، در لایه Edge ، در یک مرکز هم مکان و در فضای ابری عمومی اجرا شوند. همچنین به کسانی که مایل به انتقال از یک نسل سرور هستند این امکان را می‌دهد که در زیرساخت‌های سنتی باقی بمانند یا به مدل پرداختی با HPE GreenLake روی بیاورند.

به نظر می رسد که HPE سرورهای خود و پشتیبانی از زیرساخت ها را برای ایجاد یک بازی بزرگ در بازار نوظهور قرار می دهد. زیرساختهای فناوری اطلاعات در حال حاضر تمرکز خود را بر روی کاهش نرخ تأخیر و ارائه توان محاسباتی بسیار بیشتر به صورت محلی گذاشته اند.

رشد بازار سرور

شرکتهای HPE و Dell Technologies برای مدتی درگیر نبرد برای رهبری بازار سرور هستند.

طبق گزارشات رسمی، شرکت HPE در سال 2021 کمی جلوتر بود و در سال 2022 این دو شرکت رقابت بسیار تنگاتنگی داشتند.

موسسه IDC انتظار دارد یک سال قوی برای بازار، با رشد 10.7 درصدی درآمد سرور برای سال و ادامه با این نرخ برای چند سال آینده، برای بازار باشد.

این سطوح رشد نشان دهنده سلامت کلی بازار، با وجود موانع عمده است. از یک طرف همه‌گیری کرونا و تعطیلی کل دنیای تجارت بود. با این حال، بازار سرور در سال‌های 2020 و 2021 رشد 6 درصدی را تجربه کرد. از سوی دیگر، بازار در یک سال گذشته از آشفتگی زنجیره تامین رنج می‌برد.

موسسه IDC پیش بینی می کند که این مسائل در سال 2023 خود به خود حل خواهند شد. در هر صورت، آنها مانع رشد نشده اند. در واقع، این شرکت تحلیلگر انتظار دارد که تقاضاهای متوقف شده و به‌روزرسانی سرورهای به تعویق افتاده در طول سال‌های همه‌گیری کرونا، موتور محرکه ای برای رشد بیشتر در سال 2023 باشد.

 

پیام بگذارید