نکات مهم قبل از انتخاب هارد SSD

هاردهای SSD برای انجام عملیات سنگین بهترین گزینه هستند.

دستگاه ذخیره سازی داده ها موسوم به استوریج برای کسانی که از فناوری در تجارت و علاقه خود استفاده می کنند، ضروری است. در صنایع مختلف، داده ها به عنوان ابزاری اساسی در پایداری و توسعه عملیات در نظر گرفته می شوند. نکات مهم قبل از انتخاب هارد SSD می توانند خیلی تعیین کننده باشند.

وقتی ضریب عملکرد بالا در یک سازمان مورد نیاز باشد، هاردهای SSD بهترین و تنها گزینه می باشند.

در مقایسه با هارد دیسک های سنتی، هاردهای SSD از نظر ذخیره سازی و مدیریت داده ها سریعتر و قابل اطمینان تر به حساب می آید زیرا از حافظه فلش NAND به جای پلاترهای مکانیکی استفاده می کنند.

اگر صاحب یک کسب و کار یا بیزنسی هستید، انتخاب هارد SSD سازمانی بهتر از انتخاب یک هارد SSD معمولی می باشد. هاردهای SSD سازمانی به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت اطمینان بیشتری داشته باشند و این بدان معنی است که از ظرفیت بالاتری برخوردار هستند و عملکرد و کارایی بالای خود را می توانند برای مدت زمان طولانی تری حفظ کنند.

اما قبل از خرید خود، لازم است بدانید که کدام یک برای نیازهای شما، رایانه و ماهیت کار شما مناسب است. SSD ها دارای مشخصات مختلفی هستند که برای موارد خاص طراحی شده اند. سایر مارک های شناخته شده مانند HPE SSD حتی برای تقویت عملکرد و محافظت از ویژگی های ویژه ای نیز استفاده می کنند.

شکی نیست که بیشتر هاردهای SSD سازمانی در بازار با توجه به مزیت آنها از نظر کارایی، بیش از هاردهای معمولی HDD یا SSD خانگی قیمت داشته باشند. با مراجعه به موارد زیر، بیشترین استفاده را از خرید خود داشته باشید:

1. ظرفیت هارد

ظرفیت مورد نیاز شما عامل مهمی است که هنگام خرید SSD باید در نظر بگیرید. بسته به ماهیت کار شما و انواع داده هایی که قصد ذخیره کردن آنها را دارید، نوع هارد شما متفاوت خواهد بود.

هاردهای SSD زیر 500 گیگابایت در بازار موجود هستند و برای ذخیره سازی پرونده های کوچک و متوسط در نظر گرفته شده اند. اما اگر می خواهید از عملکرد سریع تری برخوردار شوید و پرونده های رسانه ای گسترده ای مانند سیستم عامل ها و داده های بازی را در خود جای دهید، بهتر است SSD هایی را با ظرفیت یک ترابایت یا بالاتر انتخاب کنید.

در مورد لودهای کاری سخت که ممکن است شامل یک بلاک بزرگ بانک اطلاعاتی، تجزیه و تحلیل لحظه ای و فرآیندهای تجاری باشد، همین امر صدق می کند.

2. رابط هارد

SATA: یک کابل SATA ، هارد یا دستگاه های ذخیره سازی داده مانند SSD را از طریق آداپتورهای مربوطه به هم متصل می کند. این اتصال مناسب برای موارد استفاده مستقیم است.

SAS: یک کابل SAS ، داده ها را از یک دستگاه ذخیره سازی به دستگاه دیگر منتقل می کند. این انتقال داده به صورت point-to-point و بین دو دستگاه سخت افزاری می باشد. هاردهای SAS SSD برای بارهای کاری با I/O بالا که نیاز به ورودی خروجی بالایی دارند، مناسب هستند. عملکرد و پهنای باند در مقایسه با SATA بسیار بهبود پیدا کرده است.

NVMe: مخفف Non-volatile Memory Express که نوغی از SSD است که دارای بروزترین پروتکل ذخیره سازی است که با اتصال منبع به زیر سیستم حافظه، انتقال آسان و بدون دردسر داده ها را تضمین می کند. این هارد عملکرد و استقامت با کیفیت بالا را ارائه می دهد و همچنین بحث تأخیر سیستمی و هارد را از بین می برد.

3. سازگاری با حجم کار

SSD ها نیز بر اساس وزن بار کاری که در آن استفاده می شوند طبقه بندی می شوند.

Read Intensive: هاردهای Read Intensive SSD برای بارهای کاری در نظر گرفته شده است که شامل عملکرد خواندن بالا مانند بایگانی فعال، تجزیه و تحلیل، رایانش ابری، پایگاه داده ارزان قیمت، ایمیل، ذخیره کش خواندن و مدیریت رسانه های اجتماعی است.

Write Intensive: هاردهای Write Intensive SSD برای انجام عملیات Write بسیار کارایی و استقامت بالایی دارند. معمولاً برای برنامه‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به تعادل عملکرد نوشتن IOPS دارند. میانگین استقامت آن >=10 DWPD است. برخی از برنامه هایی که نیاز به نوشتن SSD های فشرده دارند، مجازی سازی، شبکه، محاسبات مالی و پردازش تجاری هستند.

Mixed Use: هاردهای Mixed Use برای کارهایی که به تعادل عملکرد خواندن و نوشتن نیاز دارند با میانگین استقامت محصول >1 تا <10 DPWD ایده آل است. اگر روی مجازی‌سازی با چگالی متوسط، زیرساخت فناوری اطلاعات و برنامه‌های عمومی تجاری کار می‌کنید، ممکن است به یک SSD ترکیبی نیاز داشته باشید.

4. استقامت هارد

یکی از نکات مهم قبل از انتخاب هارد SSD مطمئنا استقامت یا عمر هارد می باشد. مقدار داده ای که یک هارد SSD می تواند برای مدت زمان اعلام شده بنویسد، استقامت آن هارد یا عمر آن نامیده می شود. برای تعیین این فاکتور حیاتی، باید به نوشتن درایو در روز (DWPD) در مشخصات نگاه کنید. DWPD تعداد دفعاتی را نشان می دهد که می توانید اندازه SSD را در هر روز از عمر آن بازنویسی کنید.

استقامت ارزش: کمتر از یک DWPD

استقامت نور (LE): تعداد 3 DWPD

استقامت جریان اصلی (ME): تعداد 10 DWPD

استقامت بالا: تعداد 25 DWPD

 

5. سازگاری با سرور

برندهایی مانند HPE اطمینان حاصل می کنند که SSD های آنها زیرساخت نرم افزاری تعریف شده دارند. می توانید انتظار داشته باشید که آنها از سرورهای استاندارد صنعتی استفاده کنند. بنابراین، هنگام خرید یک SSD باید اطمینان حاصل کنید که با سرور شما سازگاری کامل را داشته باشد.

در اینجا نگاهی گذرا به انواع سرورهایی که HPE به طور خاص برای کارهای سازمانی طراحی کرده است، می اندازیم. اکثر سرورهای اچ پی بین Gen9 و Gen10 هستند اما نسخه های قبلی نیز از Gen 2 تا Gen 8 در دسترس هستند.

نوع سرور HPE:

Proliant Servers 100 – 300 Series: برای بایگانی فعال، تجزیه و تحلیل داده ها، مجازی سازی با چگالی متوسط، پیام رسانی و برنامه های عمومی تجاری.

Proliant Servers 500 Series، Synergy و Apollo Systems: برای ذخیره سازی و پایگاه داده، هوش تجاری، محاسبات ابری، انبار داده، برنامه های کاربردی حیاتی، شبکه و تجزیه و تحلیل بلادرنگ.

6. قاب هارد یا Caddy

SSD ها برای مطابقت با سرور خاص در یک قاب خاصی طراحی شده و محصور می شوند. شرکت HPE معمولاً دارای قاب هارد یا Caddy های استاندارد و هوشمند است. استوریج های HPE MSA یا استوریج های SSD ماژولار معمولاً دارای قاب هارد یا Caddy مخصوص و استاندارد خود هستند.

هاردهای SSD مربوط به سرورهای Gen2 تا Gen7 اچ پی باید دارای یک قاب استاندارد HPE و سرعتی کمتر از 6 گیگابیت بر ثانیه باشند در غیر این صورت به یک caddy هوشمند احتیاج دارد. اگر شما یک هارد SSD با سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه خریداری کنید و Caddy آن را به اشتباه خریداری کنید، آن هارد فقط می توانند از 6 گیگابیت بر ثانیه سرعت خود استفاده کند.

سرورهای Gen 8 به Gen 10 می توانند هر SAS / SATA ( 3G / 6G / 12G ) را بگیرند. آنچه آنها نیاز دارند caddy یا کیج هارد HPE Smart ( SC ) است. یکی از ویژگی های مهم سرورهای Gen 9 و Gen 10 سفت افزار یا Firmware امضا شده دیجیتالی است. این امر با ممنوعیت دسترسی غیرمجاز به داده های شما، امنیت را در برابر حملات مخرب تقویت می کند.

خلاصه

هنگام انتخاب Enterprice SSD مناسب، داشتن درک خوبی از ویژگی ها و مؤلفه های اصلی دستگاه ضروری است. شما مطمئنا نمی خواهید پول خود را خرج قابلیتی کنید که ارزشی از آن نمی گیرید. حتما باید سازگاری هارد SSD با بار کاری، سرور و نوع داده های خود تجزیه و تحلیل کنید.

 

پیام بگذارید