مقایسه رم های DDR4 با DDR3

DDR4 یک حافظه بهتر، سریعتر و قابل اطمینان تر از ماژول های DDR3 می باشد.

اول و مهمتر از همه، DDR4 چیست؟ DDR4 یا همچنین به عنوان Double Data Rate نسل چهارم شناخته می شود که به گونه ای طراحی شده است که یک حافظه بهتر، سریعتر و قابل اطمینان تر از ماژول های نسل قبلی باشد. DDR4 برای جایگزینی حافظه DDR3 طراحی شده است.

نرخ داده مضاعف می تواند داده هایی را در مورد افزایش و افتادن سیگنال ساعت – – بخواند، این نیز به دو برابر – پمپ شده، دوگانه – پمپ شده و انتقال مضاعف گفته می شود.
حافظه DDR3: نسل RAM دیروز

حافظه DDR3 در سال 2007 منتشر شد و دارای سرعت ساعت 400 مگاهرتز تا 1066 مگاهرتز است. اندازه آن می تواند از 1 تا 24 گیگابایت باشد. DDR3 به گونه ای طراحی شده است که تقریباً 30٪ از انرژی کمتری نسبت به پیشینیان خود استفاده می کند.

از نظر جسمی، میله های DDR3 RAM که برای رایانه های رومیزی طراحی شده اند دارای 240 پین هستند در حالی که برای لپ تاپ ها 204 پین وجود دارد. این نوع تراشه حافظه با سرعت دو برابر فقط می تواند روی مادربرد نصب شود که بتواند از آن پشتیبانی کند. با اسلات حافظه DDR2 سازگار نیست.
حافظه DDR4: نسل جدید

همانطور که قبلاً ذکر شد، DDR4 برای جایگزینی DDR3 طراحی شده است. این سرعت و کارایی را برای دستگاه های محاسباتی افزایش داده است. در سال 2014 در بازار عرضه شد.
تفاوت های کلیدی DDR4 در مقایسه با حافظه DDR3

صادقانه بگویم، یک ماژول DDR4 شبیه به حافظه DDR3 DIMM ( دوگانه در ماژول حافظه خط – ) است. با این حال، DDR4 برای رایانه های رومیزی 288 پین در مقایسه با DDR3 240 دارد، در حالی که ماژول لپ تاپ آن در مقایسه با DDR3 206 دارای 260 است.

کلید DDR4 در مقایسه با نسخه DDR3 متفاوت است. همچنین دارای یک اتصال لبه V کمی خمیده است. این طرح به منظور کاهش نیروی درج در مقایسه با نسل های قدیمی مانند حافظه DDR3 است.

 

مزایای DDR4 بیش از حافظه DDR3

مزیت اصلی DDR4 در مقایسه با DDR3 این است که دارای چگالی ماژول بالاتر و ولتاژ کمتری است. کاربران همچنین می توانند از سرعت انتقال سرعت بالاتر داده ها لذت ببرند. اما چه چیز دیگری وجود دارد؟

DDR4 مصرف انرژی کمتری را ارائه می دهد.

ماژول های DDR4 فقط با 1.2 ولت کار می کنند. این به طور قابل توجهی پایین تر از 1.5 ولت یا 1.35 ولت ماژول های حافظه DDR3 است. این بدان معناست که کاربران می توانند در صورت وجود بهره برداری از سرعت بالاتر، در صورتحساب برق و برق صرفه جویی کنند. شرکت ها می توانند از ارتقاء به DDR4 بسیار سود ببرند.

DDR4 چگالی ماژول بالاتری دارد.

تراکم DIMM از 2 GB شروع می شود و تا 128 گیگابایت می رود، که پیشرفت قابل توجهی نسبت به قابلیت های 512 MB تا 32 GB DDR3 دارد.

DDR4 سرعت انتقال سریع داده را ارائه می دهد.

DDR4 می تواند برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد زیرا انتقال داده های پر سرعت – حداکثر 3200 MT / s را ارائه می دهد. این سرعت 70٪ سریعتر از نسخه های حافظه DDR3 است. این یک افزایش بزرگ است که می تواند به نفع مشاغل به ویژه مشاغل با بار سنگین داده باشد.
سوالات متداول درباره DDR4

DDR4 به نظر می رسد مانند یک نسخه عالی از حافظه DDR3 قبلی خود است. با این حال، آیا شرکت شما از آن بهره خواهد برد؟ آیا برای مصارف خانگی بهتر است؟ در اینجا پاسخ برخی از سؤالات متداول آورده شده است:

کدام صنایع از استفاده از DDR4 به بهترین وجه سود خواهند برد؟

البته DDR4 برای هر شرکتی یک نسخه عالی خواهد بود. با این حال، آیا به آن احتیاج دارید؟ اگرچه این یک چیز عالی است، اما ممکن است برای برخی از آنها دلیل غیر ضروری باشد زیرا هنوز هم می توانند در نسخه قدیمی کار کنند.

افزایش سرعت و کارآیی برای شرکتها و صنایعی که با برنامه های کاربردی محاسبات مهم سروکار دارند بسیار عالی است. صنایعی مانند زیرساختهای ارتباطی، سیستمهای ذخیره سازی شبکه، شبکه – ذخیره سازی متصل ( NAS ) سرورها، سرورهای میکرو / ابر و غیره بیشترین بهره را از به روزرسانی به DDR4 خواهند برد.

چگونه می توانید بررسی کنید که سیستم شما از DDR4 پشتیبانی می کند؟

دقیقاً مانند اینکه ماژول های حافظه DDR3 با DDR2 سازگار نیستند، DDR4 نیز با DDR3 سازگار با DDR3 نیست. به عبارت ساده، DDR4 DIMM روی شکاف DDR3 جای نمی گیرد.

 

 

نتیجه گیری

انواع مختلفی از DDR و DIMM وجود دارد و هر یک از آنها چندین هدف را ارائه می دهند. DDR4 می تواند به طور قابل توجهی کارایی و سرعت سیستم های شما را بهبود بخشد، اما در صورت نیاز به به روزرسانی و اینکه آیا واحدهای شما با تغییر سازگار هستند، باید تأیید کنید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، DDR4 با اسلات های حافظه DDR3 سازگار با عقب نیست. اگر شرکت شما هنوز در حداکثر بهره وری قرار دارد، ممکن است اصلاً نیازی به ارتقاء نداشته باشید. به خاطر داشته باشید که اگر در نوع قدیمی DDR هستید، باید بیش از دستگاه حافظه خود را ارتقا دهید. شما باید بررسی کنید که آیا سخت افزار ( به خصوص مادربرد شما ) از نوع به روزرسانی مورد نظر برای سیستم شما پشتیبانی می کند یا خیر.

 

 

 

 

پیام بگذارید