بررسی نرم افزار HPE OneView

بررسی نرم افزار HPE OneView

نرم افزار HPE OneView نرم افزاری برای مدیریت زیرساخت HPE می باشد.

نرم افزار HPE OneView که قبلا با نام HP OneView شناخته می شد، یک پلتفرم مدیریت زیرساخت همگرا است که یک رابط یکپارچه برای مدیریت سیستم های نرم افزاری تعریف شده در یک مرکز داده فراهم می کند.

با استفاده از این نرم افزار از طریق یک رابط واحد مدیریتی، مدیران می توانند وظایف مدیریت و نگهداری را که به طور سنتی و دستی و با چندین ابزار انجام می دادند را بصورت خودکار انجام دهند. نرم افزار OneView می تواند سیستم های فیزیکی موجود در مرکز داده مانند سرورها، تجهیزات ذخیره سازی استوریج و اتصال شبکه را مدیریت کند.

تاریخچه محصول

شرکتی که در آن زمان هیولت پاکارد (HP) نام داشت، چهار سال وقت صرف کرد و با بیش از 150 مشتری خود در 30 مرکز داده در سراسر جهان کار کرد تا نرم افزار OneView را به عنوان یک پلتفرم مدیریت برای BladeSystem و سرورهای ProLiant نسل هفتم و هشتم خود توسعه دهد. زمانی که این محصول در سال 2013 عرضه شد، قرار بود مدیریت و استقرار زیرساخت‌های همگرا بر اساس سرورهای HP آسان‌تر و سریع‌تر از روش‌های قبلی ارائه شود.

هنگامی که هیولت پاکارد در سال 2014 به دو شرکت تقسیم شد، خطوط تجاری رایانه و چاپگر به HP Inc تبدیل شد، در حالی که خطوط تجاری محصولات و خدمات سازمانی به شرکت Hewlett Packard (HPE) تبدیل شد. نرم افزار OneView که یک محصول سازمانی بود، به HPE OneView تغییر نام داد.

نرم افزار HPE OneView 4.0 که در ژانویه 2018 منتشر شد، از سرورهای رکمونت ProLiant DL و سرورهای بلید BL blade از نسل 6 تا 10 برای مانیتورینگ و در سرورهای Gen7 و Gen8 برای نظارت و مجازی‌سازی پشتیبانی می‌کند.

ویژگی های کلیدی

ویژگی های نرم افزار HPE OneView شامل موارد زیر است:

  • مدیریت چرخه عمر سرورها
  • یکپارچگی دقیق با محصولات HPE، که استقرار را تسهیل و سرعت می بخشد.
  • پشتیبانی از RESTful API و یک باس پیام اجازه می دهد تا اسکریپت ها برای اتوماسیون وظایف و ادغام با ابزارها و دستگاه های دیگر نوشته شوند.
  • دسترسی به کیت های توسعه نرم افزار، کتابخانه های Windows PowerShell و Python.
  • پشتیبانی از مجازی سازی
  • توانایی گرفتن پروفایلهای سرور و ایجاد Template هایی که از آن‌ها می‌توان ذخیره‌سازی، محاسبات و شبکه‌سازی را در آینده مدل‌سازی کرد.
  • ادغام ساده با سایر ابزارهای مدیریت همگرا، از جمله محصولات VMware، Microsoft و Red Hat.
  • قابلیت مشاهده در تمام منابع مرکز داده و نحوه اتصال آنها از طریق یک صفحه واحد.
  • ویژگی های رابط مدیریتی که شبیه به نرم افزارهای تجاری محبوب است.

بررسی نرم افزار HPE OneView

نرم افزار HPE OneView دارای اجزای یکپارچه فراتر از کنسول مدیریتی است، از جمله آنها می توان به SmartSearch، MapView و Activity Feed اشاره کرد.

قابلیت SmartSearch به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا با استفاده از موتور جستجویی که می‌تواند به‌طور خودکار به‌عنوان نوع جستجوگر، مانند موتور جستجوی مصرف‌کننده‌ای مانند Google، اطلاعات را جستجو کنند.

قابلیت MapView یک نمایش بصری از رابطه بین دستگاه‌های تحت مدیریت OneView، از جمله اتصالات و وضعیت فعلی، به مدیر نشان می‌دهد.

قابلیت Activity Feed یک ابزار همکاری تیمی است که امکان پیام رسانی و مدیریت وظایف را فراهم می کند و جایی است که پیام های هشدار سخت افزاری یادداشت می شوند.

قیمت محصول

نسخه استاندارد نرم افزار HPE OneView برای مشتریان HPE رایگان است، در حالی که نسخه پیشرفته برای هر سرور فیزیکی تحت ابزار مدیریت OneView مجوز دارد.

هر مشتری HPE با حساب پاسپورت اچ پی خود می‌تواند نرم‌افزار و ابزار مدیریت OneView و نسخه استاندارد یا پیشرفته HPE OneView را دانلود کند.

نسخه استاندارد این نرم افزار شامل inventory و health monitoring و هشدارها و گزارشات برای سرورهای ProLiant DL و BL blade، از نسل 6 تا 10، و همچنین سیستم های HPE Apollo است. این نسخه از مجازی‌سازی پشتیبانی نمی‌کند و به‌روزرسانی یا سرویسها را شامل نمی‌شود، و آن را فقط به یک پلتفرم نظارتی تبدیل می‌کند.

نسخه پولی و پیشرفته آن موسوم به HPE OneView Advanced برای هر سرور فیزیکی تحت ابزار مدیریت OneView لایسنس دارد و شامل تمام ویژگی‌های نسخه استاندارد و همچنین توابع مجازی‌سازی است، اما فقط برای سرورهای Gen8 و Gen9 HPE این قابلیت وجود دارد. همچنین نرم افزار امکان بروزرسانی را در محیط مدیریتی خود دارد.

دانلود نرم افزار HPE OneView

برای دانلود hpe oneview بایستی به سایت شرکت HPE بروید و نسخه مورد نظر خود را دانلود نمایید.

دانلود نرم افزار HPE OneView

 

پیام بگذارید