مقایسه کامل HPE Synergy و HPE C7000 BladeSystem

مقایسه کامل HPE Synergy و HPE C7000 BladeSystem

دستگاه Hewlett Packard Enterprise (HPE) Synergy یک معماری سرور بلید می باشد که جایگزین دستگاه کاربردی HPE C7000 BladeSystem شده است. بر اساس مفهوم زیرساخت قابل ترکیب، سرورهای HPE Synergy را می توان به صورت برنامه ریزی شده به شکل دلخواه برای یک مورد خاص ترکیب کرد. در حالی که به نظر می رسد پلتفرم Synergy یک شاسی تیغه ای ارتقا یافته و نسل بعدی شاسی C7000 باشد، ولی در واقع تفاوت های مهمی بین این دو شاسی وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به مقایسه کامل HPE Synergy و HPE C7000 BladeSystem بپردازیم.

معرفی اجمالی دستگاه HPE BladeSystem C7000

دستگاه شاسی بلید HPE BladeSystem C7000 یک محفظه با اندازه 10U می باشد که تا 16 سرور Blade از نوع Half-height و 8 سرور Full-height را پشتیبانی می کند. این شاسی محفظه برق، سرمایش و شبکه مشترک را فراهم می کند. همچنین مدیریت آسان منابع مشترک و توانایی مقیاس بندی سریع با تغییر نیازهای کسب و کار شما را ارائه می دهد.

محفظه بلید BladeSystem c7000 از چندین سرور و پیکربندی شبکه در یک محفظه پشتیبانی می کند و می تواند یک سرور یا چندین سرور را برای منابع تلفیقی مدیریت کند. بسته به سطح سیستم عامل Onboard Administrator و Virtual Connect، چندین نسل از سرورهای تیغه ای و ذخیره سازی بر روی محفظه پشتیبانی می شوند.

این سیستم دارای یک زیرساخت همگرای مدیریت می باشد که سرور، ذخیره سازی، شبکه و مدیریت انرژی را یکپارچه می کند. نرم افزار HP OneView اجزای مختلف را با هم ترکیب می کند که آنها را قادر می سازد توسط یک پلتفرم مدیریت یکپارچه مدیریت شوند. همراه با Onboard Administrator و iLO remote، مدیران می توانند سیستم را در محل یا از راه دور مدیریت کنند. مدیریت یکپارچه HPE به مدیران اجازه می دهد تا سیستم را به راحتی مانند یک سرور واحد مدیریت کنند.

شاسی BladeSystem c7000 به مدیران این امکان را می دهد که با افزودن سرورهای تیغه ای بیشتر یا محفظه های بیشتر، به راحتی پس از پشت سر گذاشتن سرمایه اولیه، محفظه همچنین هزینه کمتری برای هر سرور، مصرف انرژی کمتر و مدیریت جریان هوا کارآمدتر در مقایسه با سرورهای نصب شده در رک ارائه می دهد.

شاسی بلید HPE Synergy تعداد اسلات های محاسباتی را از ۱۶ به ۱۲ کاهش می دهد زیرا تمرکز اصلی این پلتفرم بر روی انعطاف پذیری و نه تراکم معطوف می باشد. علاوه بر این، برای تعداد کمتر اسلات های محاسباتی، تغییراتی نیز در اصطلاحات بین Synergy و C7000 وجود دارد. به طور خاص، HPE از اصطلاح blade سرور فاصله گرفته و هر کدام از بلید سرور ها را یک نود محاسباتی یا compute node می نامد. نفع گره های محاسباتی هنگام مراجعه به سرورها است. علاوه بر این، اتصالات در HPE Synergy به Fabric تبدیل شده اند و شاسی اصلی نیز Frame فریم نامیده می شود.

شرکت HPE یک mid-plane در frame ایجاد کرده که به عنوان مسیری برای فوتونیک در شاسی عمل می کند. این Midplane به دلیل سادگی آن قابل توجه است زیرا فضای اضافی را برای خنک کردن اطراف سرورها فراهم می کند. علاوه بر این، این فضای اضافی به نودهای محاسباتی جدید اجازه می‌دهد که تعداد اسلات‌های DIMM مشابه همتایان خود را داشته باشند. این فضا امکان Stack کردن و نگهداری رم ها فراهم می کند تا در صورت را قادر می‌سازد و در نتیجه کاهش حافظه ناگهانی پلتفرم همگرا را محدود می‌کند.

شاسی بلید HPE Synergy

افزایش مقیاس پذیری با HPE Synergy

در ادامه مقاله مقایسه کامل HPE Synergy و HPE C7000 BladeSystem به مقایسه سخت افزاری رسیدیم. از منظر سخت‌افزار فیزیکی، دستگاه HPE Synergy شباهت زیادی به شاسی‌های بلید C7000 BladeSystem دارد، اما برخی تفاوت‌های کلیدی وجود دارد که مدیران فناوری اطلاعات را قادر می‌سازد تا بر بسیاری از مشکلات ایجاد شده توسط دستگاه C7000 غلبه کنند. دستگاه بلید Synergy از HPE OneView به عنوان پلتفرم مدیریتی استفاده می کند که به طور موثر مدیریت Onboard Administrator OA را حذف می کند. نرم افزار OneView در Synergy Composer قرار دارد که یک ابزار مدیریتی در یکی از دو محل قرارگیری دستگاه در سمت چپ دستگاه است.

نرم افزار HPE OneView به دستگاه Synergy اجازه می دهد تا با اجازه دادن به یک Synergy Composer برای مدیریت حداکثر ۲۰ فریم (شاسی بلید)، مقیاس پذیری بسیار مؤثرتری داشته باشد. علاوه بر این، ماژول Link دستگاه Frame می‌تواند فریم‌ها را در فواصل بیشتر روی کابل‌های مسی جفت تابیده معمولی مانند CAT5 و CAT6 متصل کند. علاوه بر این، می‌توان یک Synergy Composer دیگر را در یک Bay متفاوت در یک محفظه شاسی Frame دیگر قرار داد تا با همدیگر Mirror شده و قابلیت‌ Failover ارائه شود.

حل چالش های سیستم عامل با افزایش انعطاف پذیری

سرورهای HPE Synergy شامل یک Image Streamer است که یک ماژول appliance است که امکان ذخیره و مدیریت تمام تصاویر بوت مورد نیاز برای سیستم ها را فراهم می کند. به این ترتیب، Image Streamer مزایای زیادی از مجازی سازی را برای دنیای فیزیکی فراهم می کند. تصاویر ذخیره می شوند و در یک پروفایل سرور شامل تمام تنظیمات BIOS و همچنین تنظیمات آدرس WWN و MAC ترکیب می شوند. تصویر bootable image از طریق iSCSI به نودهای محاسباتی یا همان بلید سرورها ارائه می‌شود، با این حال، پیچیدگی پیکربندی iSCSI توسط Synergy Composer مدیریت می‌شود. علاوه بر این، یک Image Streamer دوم را می توان به منظور افزونگی و Redundancy به فریم دیگری اضافه کرد.

Image Streamer همچنین یک راه حل عالی برای مدل های سیستم عاملی است که داده های دائمی ندارند. تصویر boot به‌عنوان یک golden master در Image Streamer ذخیره می‌شود و این تصویر طلایی سرو شده و با شخصیتی حاوی آدرس IP، نام میزبان و سایر تنظیماتی که در هنگام بوت بر روی تصویر اعمال می‌شوند ترکیب می‌شود.

علاوه بر این، personality می تواند شامل دستورات ESXCLI برای پیکربندی سیستم عامل پس از بوت شود. علاوه بر این، می توانید سیستم عامل خود را با بوت کردن golden image، ادغام تغییرات، و سپس ارسال مجدد golden image، اجرا کنید. به این ترتیب، می توانید تمام نودهای محاسباتی اختصاص داده شده خود را دوباره ترکیب کرده و آنها را مجددا راه اندازی کنید تا فوراً پچ شوند. پس از آن، اگر یک پچ مشکلی ایجاد کند، می توانید به سادگی با راه اندازی مجدد به حالت قبلی برگردید.

HPE Synergy Image Streamer از اجرای بارهای کاری سنتی مانند بوت محلی یا بوت شدن از نودهای کلاستر SAN ویندوز با استوریج SAN جلوگیری نمی کند. در واقع، سرورهای سنتی می‌توانند در کنار نمایه‌های Image Streamer پیکربندی و راه‌اندازی شوند و انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم کنند.

توجه به این نکته مهم است که راه اندازی هایی که از Image Streamer با Redundancy کامل استفاده می کنند حداقل به سه فریم ( شاسی سینرژی ) نیاز دارند. این NIC های مدیریتی لازم را برای افزونگی با Image Streamer و افزونگی با appliance های Composer فعال می کند. از این نظر، HPE Synergy می‌تواند با محیط‌ های بزرگ‌تری که به توانایی تطبیق بارهای کاری در زمان واقعی نیاز دارند، هماهنگ شود.

دستگاه HPE Synergy اتصال پیشرفته را فعال می کند

بحث Fabric و اتصالات پلتفرم HPE Synergy نیز با HPE C7000 BladeSystem متفاوت است. از آنجایی که شبکه و فضای ذخیره‌سازی در طول تکامل C7000 با استفاده از ماژول‌های FlexFabric همگرا شده‌اند، Synergy این همگرایی را با استفاده از همان فناوری Virtual Connect ادامه می‌دهد که یک ماژول اتصال مجازی کنترل‌کننده را در یک فریم قادر می‌سازد تا به صورت فیزیکی به ماژول‌های child fabric در شاسی فرم های دیگر متصل شود.

ماژول‌ها را می‌توان به صورت زنجیره‌ای به هم متصل کرد که سهولت حرکت بین نود های محاسباتی را فراهم می‌کند. این به مدیران فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا نمایه سرور یکسان را به یک نود محاسباتی در محدوده وسیع‌تری از شاسی‌ها اختصاص دهند. در مقابل، سرورهای HPE C7000 به دلیل محدودیت‌های محدوده‌های WWN و MAC، کاربران را به تیغه‌هایی در همان شاسی محدود می‌کردند.

 

شاسی بلید HPE Synergy با ماژول استوریج

 

آیا ارتقا به HPE Synergy برای شما مناسب است؟

در حالی که Synergy فرصتی را برای افزایش مقیاس پذیری، انعطاف پذیری و اتصال فراهم می کند، ارتقا از C7000 BladeSystems ممکن است بهترین گزینه برای سازمان شما نباشد. درک مزایا و معایب ادامه اجرای سرورهای C7000 به جای ارتقا به Synergy بسیار مهم است.

مزایای نگهداری C7000

  • پلتفرم باثبات و اثبات شده
  • صرفه جویی قابل توجه در هزینه در دستیابی به تجهیزات اضافی و تعمیر و نگهداری و خدمات
  • محفظه ها، سرورها و اجزای مرتبط به طور گسترده در دسترس هستند
  • عملکرد و توان عملیاتی می تواند در اکثر موارد استفاده با Synergy مطابقت داشته باشد

معایب ارتقا به Synergy

  • هزینه های بالای تامین تجهیزات
  • برنامه ریزی برای مهاجرت و خرابی سیستم می تواند اختلال در روند کار ایجاد کند
  • زمان طولانی تر و گزینه های کمتر برای تهیه و جایگزینی تجهیزات
  • ثبات کمتر به عنوان یک پلتفرم جدید

همانطور که می بینید عوامل زیادی برای تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ارتقا به Synergy برای شما مناسب است وجود دارد. در حالی که هیچ پاسخ یکسانی برای این سوال وجود ندارد، کارشناسان ما در سرور اچ پی می توانند به شما کمک کنند تا مزایا و معایب هر سناریو را بررسی کنید.

مشاوره و خرید HPE Synergy

کارشناسان ما در سرور اچ پی تجربه بسیار طولانی در طیف کامل محصولات HPE از جمله سیستم های C7000 BladeSystem قدیمی دارند. ما برای ارزیابی اینکه آیا حفظ محیط BladeSystem موجود شما یا حرکت به پلتفرم Synergy برای سازمان شما منطقی است یا خیر، یک رویکرد مشورتی اتخاذ می کنیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید. همچنین برای قیمت گیری و خرید سرور hp و سرورهای بلید می توانید با همکاران فروش مجموعه ارتباط برقرار کنید.

شماره تماس: 88884268

پیام بگذارید