انواع مختلف کارت شبکه HBA برای شبکه شما

تبدیل شدن به “اولویت موبایل” هنگام طراحی برای وب موبایل ، به یک استاندارد صنعتی تبدیل شده است و اگرچه به طور کلی این یک چیز خوب است – اما این امر باعث بی توجهی به سیستم عامل تبلت در طراحی موبایل شده است.

 

 

 

آداپتور اتوبوس میزبان یا HBA یک برد مدار یا یک مدار مجتمع است که در یک شبکه برای اتصال سیستم میزبان یا سرورها به یک دستگاه ذخیره سازی یا شبکه استفاده می شود. HBA پردازش ورودی / خروجی را فراهم می کند که به کاهش میزان کار روی ریز پردازنده میزبان هنگام پردازش داده کمک می کند. این دستگاه عملکرد کلی میزبان را بهبود می بخشد و به طور کلی کارایی و سرعت شبکه شما را بهبود می بخشد.
درباره آداپتورهای اتوبوس میزبان

گذشته از اینکه مؤلفه ای است که سرورها را با دستگاه های ذخیره سازی متصل می کند، آداپتور اتوبوس میزبان چیست؟ HBA ها معمولاً با سرعت، تعداد پورت ها، رابط سیستم و فناوری اتصال به آن پشتیبانی می شوند.

اگرچه از HBA برای توصیف انواع اتصالات استفاده می شود، اما بیشتر با پروتکل های ذخیره سازی مانند فیبر کانال، رابط سیستم رایانه ای کوچک، پیوست فناوری پیشرفته سریال و سریال – ضمیمه SCSI همراه است.
انواع آداپتور اتوبوس میزبان

در اینجا انواع مختلفی از آداپتورهای اتوبوس میزبان وجود دارد:
آداپتورهای فیبر کانال یا FC Host Bus

این نوع HBA امکان اتصال و انتقال داده ها بین دستگاه ها را در یک شبکه منطقه ذخیره سازی SAN – مبتنی بر SAN ( مبتنی بر شبکه فراهم می کند. FC HBA سرور میزبان را به سوئیچ یا دستگاه ذخیره سازی متصل می کند. همچنین می تواند چندین سیستم ذخیره سازی و حتی چندین سرور را هنگام تنظیم به عنوان میزبان برنامه و سیستم های ذخیره سازی متصل کند. این به عنوان نقطه اتصال SAN شما خواهد بود.

برخی از ویژگی های متمایز FC HBA شامل عملکرد عالی، قابلیت اطمینان، امنیت، قابلیت های قدرت و موارد دیگر است.
SCSI HBA

این نوع آداپتور اتوبوس میزبان یک فناوری انتقال داده محبوب بود تا اینکه SAS آن را جایگزین کرد. SCSI به اتصال و انتقال داده بین میزبان یا دستگاه ذخیره سازی کمک می کند. چندین دستگاه SCSI موازی می توانند به یک اتوبوس مشترک متصل شوند.

تنظیم SCSI حداکثر سرعت 320 مگابایت در ثانیه دارد. این سرعت در روز به سرعت در نظر گرفته می شد، اما امروزه تنظیمات بسیار سریع تری وجود دارد. در حقیقت، این سرعت برای پاسخگویی به خواسته های برنامه های مدرن و سیستم های محاسباتی بسیار کند است.

عملکرد سیستم SCSI HBA با افزودن دستگاه های بیشتر به تنظیمات، تخریب می شود، به همین دلیل این فناوری قدیمی است.

 

آداپتور اتوبوس SAS و SATA Host

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، این نوع HBA جایگزین آداپتورهای اتوبوس میزبان SCSI شد. SAS و SATA برای رفع محدودیت های SCSI سنتی ایجاد شده اند. آنها همچنین نرخ انتقال داده بالاتری دارند که باعث می شود آنها سریعتر و کارآمدتر از SCSI موازی باشند.

SAS HBA ها تا زمانی که با رابط SATA یا SAS سازگار باشند می توانند به هر دو دستگاه ذخیره سازی پورت – متصل شوند.
انواع دیگر آداپتورهای شبکه

گذشته از آداپتورهای اتوبوس میزبان، آداپتورهای شبکه دیگری نیز وجود دارند که می توانند سیستم میزبان شما را به دستگاههای ذخیره سازی و / یا شبکه مانند:

کارت رابط شبکه – این آداپتور از اترنت برای اتصال دستگاه های میزبان و شبکه استفاده می کند.

آداپتور اینترنت SCSI – این آداپتور اتصال SAN را از طریق پروتکل کنترل انتقال / پروتکل اینترنت و زیرساخت های شبکه اترنت فراهم می کند.

آداپتور شبکه همگرا – این آداپتور عملکردهای FC HBA و TCP / IP Ethernet NIC را برای پشتیبانی از ترافیک محلی و FC SAN ترکیب می کند.

آداپتور کانال میزبان – این نوع آداپتور امکان ارتباط کم تأخیر داده ها بین سرورها و ذخیره سازی در شبکه های بدون ضرر را فراهم می کند. در محاسبات با کارایی بالا -، تجزیه و تحلیل داده ها، مراکز داده ابری، وب در مقیاس بزرگ – و غیره استفاده می شود.

دسترسی مستقیم به حافظه از راه دور از طریق اترنت همگرا ( RoCE ) NIC – این نوع آداپتور به انتقال داده به طور مستقیم بین حافظه برنامه سرورهای مختلف کمک می کند تا عملکرد در شبکه های اترنت بدون ضرر را تسریع کند استفاده از CPU. این برنامه برای برنامه های کاربردی تراکنش با حجم بالا و شبکه های ذخیره سازی و تحویل محتوا استفاده می شود.

 

 

 

نظرات (1)

  1. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است

پیام بگذارید